تبلیغات
هزاران برگ

هزاران برگ
هر کس به اندازه فهمش از باغ، گل می چیند.  
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
لطفا نظرات خود را درباره مطالب وبلاگ بگویید
اگر به امید کمکهای شوهرتون بچه دار می خواهید بشید سخت در اشتباهید. چون وقتی شما حامله میشید  همه سختی های دوران حاملگی فقط مال شماست.
از تهوع ها ی ماههای اول یا شب بیداری های ماههای آخر گرفته تا دکتر رفتن و رسیدگی مربوط به دوران بارداری همه مال شماست. شوهر میره سرکار و وقتی هم که میادخونه خستست.

نمیتونید توقع داشته باشید که شما را درک کنه چون هیچ مردی نمی تونه سختی دوران بارداری زنش را درک کنه. حتی اگر دلسوز و مهربان باشه. فقط میتونه مدار کنه.

بعد از زایمان هم سختی های بچه داری شب بیداری ها و بی خوابی ها وشیردادن ها مال شماست نه پدر بچه .پدرش وقتی از سرکار میاد خستست و شب هم میخواد تا صبح بخوابه تا بتونه صبح سر حال بره سرکار. نمیتونه پای شما شب تا صبح بشینه. وقتی بچه بخاطر دل درداش گریه هم می کنه شما مجبورید اونو به تنهایی ساکت کنید یا جایی از خونه ببرید تا پدرش بتونه بخوابه.

روزها هم نمی تونی بچه را تا وقتی بیدار هست ثانیه ای تنها بزاری که مبادا به خودش لطمه ای نزنه .
چیزی دهنش نذاره و قورت نده یا چیزی رو روی خودش نیندازه. حتی یک دستشویی نمیتونی بری و گاهی مجبوری صبر کنی تا خوابش ببره یا شوهرت از سرکار بیاد خونه تا بتونی یک دسشویی بری.

وقتی هم که بچه خوابش میبره مجبوری به کارهای خونت و ظرفهای تلمبار شده از صبح برسی.یا غذایی درست کنی .باز هم وقت نمی کنی که نخوابیدنهای شبت رو جبران کنی.

وقتی که مادر میشی دیگه مثل قبل دیگه مورد توجه نیستی وقتی که شوهرت از سر کار میاد اول می ره سراغ بچه و به اون بیشتر از تو توجه می کنه.
تو هم مجبوری که چیزی نگی و حسادت نکنی تا بچه محبت مورد نیازش رو از پدرش بگیره و بین بچه و پدرش فاصله نیفته.


بچه هر کار بکنه همه از چشم مادرش میبینن هیچکی نمیگه پدرش. همه میگن مادرش بد تربیتش کرده یا مادرش مراقبش نبوده.
اما اگر بچه خوب باشه همه میگن عجب بچه خوبی. هیچکی نمیگه دست دردنکنه که بچرو خوب تربیت کردی.
منتها یک مادر بدونه تشکر دیگران هم، وقتی از بچش تعریف می کنن خوشحال میشه .چون میدونه خودش چقدر برای بچش وقت گذاشته، آموزش داده تا بچش این طوری خوب تربیت بشه.

بعد از بچه  دار شدن دیگه برای خودتون وقت ندارید. چون مراقبت از بچه تمام وقت شما را میگیره . و گاهی حتی رسیدگی های ساده به خودتون مثل اصلاح و آرایش را هم فراموش می کنید و یا براش وقتی پیدا نمی کنید یا گاهی خستگی باعث میشه  که حوصلش را هم حتی نداشته باشید.


در اخر اگر فقط میخواهید به خاطر بالا رفتن سنتون بچه دار بشید یا به خاطر اینکه صرفا زنانگی و مردانگیتون را به دیگران ثابت کنید و یا به خاطر اجبار پدر و مادر شوهرتون و  یا اجبار پدر ومادرخودتون بچه دار بشید به هیچ عنوان این کار را نکنید .چون پشیمون میشید و با اولین سختی های بچه داری رویحتون خسته میشه  و از بچتون هم ممکنه فاصله بگیرید.
 هر وقت که خودتون از لحاظ روحی و فیزیکی آماده بچه دار شدن و بچه داری را پیدا کردید اجازه حاملگی را به خودتون بدید.در غیر این صورت نپذیرید. چون همه انگشتها و سختی ها به سمت شما ست.


[ جمعه 24 آبان 1392 ] [ 12:03 ب.ظ ] [ آزیتا ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
فروش لباس بچه آویز